Digitální vzdělávání je nedílnou součástí každé školy.

Zajímavé články

Google Classroom z pohledu školního G Suite a osobního Google účtu – výhody a omezení

www.tybrdo.cz — Hodálovi, 14. 3. 2020

K tomu, abyste mohli používat Google Classroom jako učitel, nepotřebujete mít registrované G Suite pro vzdělávání. Stačí k tomu obyčejný Google účet. Zřídit v něm první kurz a pozvat do něj žáky je otázka pár minut. Jestli vaše škola u G Suite pro vzdělávání používá, můžete především napojovat celou třídu najednou.

8 jednoduchých kroků, jak využít Google Classroom pro vzdálenou výuku

www.tybrdo.cz — Hodálovi, 12. 3. 2020

Stačí zavřít pár škol a najednou všichni potřebují učit na dálku. Skokově se zvýšila poptávka po Google Classroom. Tolik otázek k jejímu zavedení a nastavení jsem nikdy předtím neměl. Není divu, Google Classroom (Učebna) je velmi intuitivní a funkční řešení jak učit online, komunikovat s žáky, předávat jim materiály a dokonce je i testovat.

Inspirativní videa

Google for Education

Google for Education je o učení pro každého a kdekoli. Přihlaste se k odběru našeho kanálu pro novinky a aktualizace produktů, zdroje a nápady.
Věříme, že každý student a každý vychovatel v každé třídě si zaslouží nástroje a dovednosti, které je připravují k úspěchu při budování budoucnosti, kterou chtějí pro sebe. Zavázali jsme se proto podporovat studenty, spolupracovat s pedagogy, budovat produkty a realizovat významné investice, které pomáhají rozšířit přístup ke vzdělávání prostřednictvím technologií.

Code.org

Code.org je nezisková organizace, která se věnuje rozšiřování účasti na výuce informatiky a jeho zpřístupňování ve více školách a zvyšování účasti žen a nedostatečně zastoupených studentů barev. Naší vizí je, že každý student v každé škole by měl mít možnost učit se počítačovému programování. Věříme, že počítačová věda by měla být součástí výukového vzdělávacího programu spolu s dalšími přírodovědnými, technologickými, inženýrskými a matematickými (STEM) kurzy, jako je biologie, fyzika, chemie a algebra.

Významné zdroje

Strategie digitálního vzdělávání

aaaa

Inovace výuky informatiky v ČR

aaaa

MAP Hranicko

aaaa